Peletové uhlí – prodej pelet

Hnědé uhlí je kvalitní třetihorní palivo, které má stabilní vysokou výhřevnost. Automatické ekologické kotle, které se dnes používají, mají účinnost i přes 85 %. Díky vysoké účinnosti moderních kotlů nedochází k poškozování životního prostředí, a proto lze i hnědé uhlí využít jako ekologické palivo.

A právě z tohoto materiálu je náš nově nabízený produkt tzv. peletové uhlí. Jedná se o vytříděnou složku hnědého uhlí, která obsahuje zrna o frakci od 3 mm do 15 mm. Nejedná se tedy o klasické lisované peletky, jak je znáte například u dřevěných pelet, ale velikostí zrna právě tento typ paliva připomíná, někteří naši zákazníci ho přímo nazývají uhelnými peletami.

Uhelné peletky - výhřevnost

Naše tzv. uhelné pelety mají, tak jako kvalitní světlé pelety, vysokou výhřevnost, která přesahuje hodnotu 17,8 MJ/kg. Tuto hodnotu, a další parametry našeho peletového uhlí naleznete v protokolu z akreditované zkušebny, který je ke stažení na této stránce.

Uhelné peletky – využití

Tyto uhelné peletky nejsou náchylné na vlhkost, a při dobrém nastavení kotle se vyznačují hořením s jasným plamenem a minimálním zakouřením. Zkoušku hoření našeho peletového uhlí si můžete prohlédnout na níže uvedeném odkazu od společnosti Petrojet Trade s.r.o., která naše uhelné pelety úspěšně odzkoušela na svých hořácích. Naše peletky byly rovněž testovány na hořácích od společnosti LING Krnov s.r.o., která dodává hořáky pro kotle od společností Agromechanik a Lhenice, Ekoefekt, Slokov a Rojek. Peletové uhlí lze tedy použít i v kotlích určených pouze pro spalování pelet. Přesto doporučujeme našim zákazníkům nejdříve vyzkoušet menší množství paliva v používaném kotli, a případné nastavení konzultovat s dodavatelem kotle.

Technické parametry:

 • Výhřevnost: 17,5 - 19,1 MJ/kg
 • Frakce: 3 - 15 mm
 • Obsah popela: 5 – 15 %
 • Sypná objemová hmotnost cca 600 kg/m3
 • Více viz. protokol z akreditované laboratoře

Balení:

 • Pytel cca 22,5 kg (pytlované balení na objednávku)
 • Big Bag 500 - 1000 kg (převažováno cejchovanou váhou při expedici)
 • Volně ložené

Cena peletek:

 1. VOLNĚ LOŽENÉ - 3,15 Kč/kg
 2. PYTLOVANÉ (Vysoké Mýto) -   4,11 Kč/kg
 3. BIG BAG (zálohový prodej obalu)  120 Kč/ks

ceny jsou uvedeny vč. DPH a daně za paliva, a jsou platné od 1.10.2014

 

PYTLOVANÉ PELETKOVÉ UHLÍ S DOPRAVOU PO CELÉ ČR !!!

 • Kvalitní palivo s velkou výhřevností - ideální pro automatické kotle.
 • Uhlí je v pevných PP pytlích, které umožňují výbornou manipulaci s palivem a minimalizují prášení.
 • Dopravu zajistíme po celé ČR - cenu paliva včetně dopravy vám upřesníme na požádání.
 • Palivo v PP pytlích je uloženo na dřevěné nevratné paletě po 800 kg. Prodáváno vždy po ucelených paletách. Minimální odběr v tomto případě 800 kg.
 • Zboží je doručováno nákladním vozidle s hydraulickým čelem, které umožňuje vykládku paletovým vozíkem. Vyložení palet zajišťuje přepravce. Zboží můžete uhradit předem na účet nebo přímo dobírkou řidiči.

 

BigBag   Paleta uhlí

Prodej a doprava – uhelné peletky

 • odběr v provozovně
 • prodej včetně přepravy (cena přepravy na vyžádání)

Uhelné pelety prodáváme přímo v našem závodě na adrese Cihelna Vysoké Mýto s.r.o., Tisovská 269, Vysoké Mýto, v tomto případě stačí zavolat předem na tel. číslo 777 282 745, a my se s Vámi rádi domluvíme na termínu převzetí paliva.

Prodej pelet je po domluvě možný i v cca 22,5 kg pytlích. Rádi Vám prodáme menší počet pytlů i pro vaše odzkoušení. Pokud si nemůžete pro vzorek přijet, můžeme vám jej po objednání zaslat přepravní službou. Posíláme ucelené palety po 800 kg uhlí v PE pytlích po cca 22,5 kg, které jsou uloženy na paletě 120x80 cm. Paletu vám přepravní společnost složí u vás před domem a následně si palivo odklidíte. Platba dobírkou při převzetí.

Poptejte u nás konkrétní množství, a rádi se s Vámi domluvíme na dopravě našeho peletového uhlí přímo k Vám. Pro více informací k přepravě pište na emailovou adresu: cihelna@hrabcuk.cz, nebo volejte na tel. 777 282 745.

          

Odkazy

Cihlové obklady

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace